In de valleien van het noordelijke Zwarte Woud zijn vier kloosters te ontdekken op een drietraps fietsroute. Het startpunt van de ongeveer 145 km lange tocht is het klooster Maulbronn, dat op de werelderfgoedlijst van UNESCO staat en niet in de laatste plaats bekend is om de ernaar vernoemde Maultaschen. Aan het einde van de eerste etappe bereikt u de voormalige benedictijnenabdij van Hirsau, destijds een van de belangrijkste voorzieningen van het land. De tweede etappe leidt naar de Hermann-Hesse en vakwerkstad Calw en verder naar het Maria Reuthin-klooster in Wildberg en naar Kälberbronn, waar de laatste etappe van de tocht op de derde dag begint. De bestemming is het Alpirsbach-klooster, dat de Kinzig-vallei siert met zijn gebouwen van rode zandsteen.
Tip van de auteur
Konditionell weniger starke Radfahrer können die Strecke in umgekehrter Richtung befahren, dann haben sie weitaus weniger Höhenmeter vor sich.
Routebeschrijving
Etappe 1: Maulbronn - Hirsau (50 km)
Etappe 2: Hirsau - Kälberbonn (60 km)
Etappe 3: Kälberbronn - Alpirsbach (36 km)
Uitrusting
Rad, Helm, bequeme Schuhe und Kleidung, ggf. Radhandschuhe, Trinkwasser, evtl. Proviant
Veiligheidsvoorschriften
Bei Straßenüberquerung auf Gegenverkehr achten!
Nadere informatie